Vilniaus ketvirtadieniai Apuoko sprintai 2023

Sveiki,

Orientavimosi sporto klubas „Apuokas“ kviečia visus kartu sportuoti Vilniaus parkuose ir apylinkių miškuose, bei dalyvauti masinėse orientavimosi sporto varžybose Apuoko sprintai ir Vilniaus ketvirtadieniai. Čia patirsite naujų įspūdžių, laisvalaikis sportuojant atvirame ore suteiks teigiamų emocijų. Pakvieskite šeimos narius, draugus, bendradarbius ar pažįstamus. Padarysime viską, kad iš Apuoko sprintų ir Vilniaus ketvirtadienių grįžtumėte žvalūs, pakilios nuotaikos. Linkime sėkmės orientavimosi trasose.

Apuoko sprintų ir Vilniaus ketvirtadienių tvarkaraštis 2023 metais:

Nr.

Data

Vietovė

Vieta, gatvė

Stotelė, atstumas

1.

03.30 K

Antakalnis

Nemenčinės pl. ir Antakalnio g. sankryža

Antakalnis 0,2 km

2.

04.06 K

Bukčiai

Prie Panerio stadiono, Bukčių g.

Ratilių 0,1 km

3.

04.11 A

     

4.

04.13 K

Gudeliai

   

Apuoko sprintų ir Vilniaus ketvirtadienių laikas

Startas nuo 16:30. Finišas iki 20:00, rugsėjo spalio mėnesiais iki sutemstant (apytiksliai iki 19:00–19:30). Pasibaigus finišui, vietovėje gali nebūti nė vieno kontrolinio punkto (KP), todėl įvertinkite savo jėgas ir pradėkite trasą laiku.

Dalyviai

Apuoko sprintuose ir Vilniaus ketvirtadieniuose gali dalyvauti visi norintys. Dalyviai pagal amžių ir lytį skirstomi į grupes, kuriose bėgte varžosi keturiose, skirtingo ilgio ir sudėtingumo trasose. Pasirinkite labiausiai tinkamą trasą atsižvelgdami į savo fizinį, techninį pasirengimą, savijautą.

Apytiksliai trasų ilgiai. Vilniaus ketvirtadieniuose: 1 trasa – 5-8 km, 2 trasa – 4-6 km, 3 trasa – 3-5 km, 4 trasa – 2-4 km, D trasa – 6-10 km, P trasa – 1-2 km. D – trasa skirta orientacininkams su kalnų dviračiais (OSKD). Grupės MV-21B ir MV-D bei P trasa bus įrengiamos tik Vilniaus ketvirtadieniuose. Apuoko sprintuose trasos perpus trumpesnės.

Grupė

Gimimo metai

Grupė

Grupė

Gimimo metai

Grupė

M-12

2011–

V-12

M-40

1974–1983

V-40

M-14

2009–2010

V-14

M-50

1964–1973

V-50

M-16

2007–2008

V-16

M-60

1954–1963

V-60

M-18

2005–2006

V-18

M-70

–1953

V-70

M-21A

Bet kokie

V-21A

M-D

Bet kokie

V-D

M-21B

Bet kokie

V-21B

     

Dalyvavimo mokestis: 5 EUR, OSKD – 7 EUR. Gimusiems 2000–2004 m. ir 1949–1953 m. – 3 EUR, OSKD – 7 EUR. Gimusiems vėliau 2004 m., jei trasa įveikiama savarankiškai 2 EUR, OSKD – 4 EUR. Gimusiems anksčiau 1948 m. nemokamai. Žemėlapiai išduodami tik dalyvaujantiems. SI nuoma, jei reikia – 1 EUR. Visi esantys Apuoko renginių trasose privalo naudoti SI kortelę. Kompaso nuoma – 1 EUR.

Pradedantiesiems. 17:15 ir 18:00 vedamos orientavimosi sporto pamokos grupėmis iki 5 dalyvių virš 10 metų. P trasa pėsčiomis įveikiama kartu su orientavimosi mokytoju. Dalinami orientavimosi sporto ženklai.

Registracija, pasiruošimas startui. Sumokėję dalyvio mokestį gausite žemėlapį su atspausdinta trasa. Tam, kad rezultatas trasoje būtų įskaitytas, būtina SportIdent (SI) kortelė atsižymėjimui starte, KP, finiše. Jei neturite SI kortelės, ją galite išsinuomoti.

Startas. Nueikite į startą pažymėtą žemėlapyje trikampiu. Starte būtinai paruoškite SI kortelę – palaikykite ją stotelėje „Išvalyti“ kol sulauksite garso ir šviesos signalų. Nusprendę startuoti, pasižymėkite stotelėje „Startas“ ir sulaukę signalų išbėkite į trasą. Apuoko renginiuose veiks ir SI Air kortelės.

Trasos įveikimas. Trasa įveikiama nurodyta kryptimi, KP ieškomi nurodyta eilės tvarka. Kiekviename reikiamame KP pasižymėkite SI kortele sulaukdami garso ir šviesos signalų. Įveikę trasą ir atsižymėję paskutiniame KP pagal markiruotę pasiekite finišą.

Finišas. Finiše pasižymėkite stotelėje „Finišas“ ir eikite į Vilniaus ketvirtadienių palapinę įrašyti rezultato. Palaikykite SI kortelę nuskaitymo stotelėje kol bus įrašytas rezultatas bei atspausdinti tarpiniai ir trasos įveikimo laikas. Jei SI kortelę išsinuomavote, grąžinkite ją. Negrąžinę ar pametę SI kortelę, turėsite sumokėti kortelės vertės baudą.

Tiesioginė transliacija iš trasos, prabėgimai. Antradieniais ir ketvirtadienais nuo 16:15, interneto puslapyje www.trails.lt veiks Apuoko renginių tiesioginė transliacija iš trasos. Transliacijoje bus matomi dalyvių įveikinėjančių trasą su siųstuvais prabėgimai esamu laiku. Siųstuvai norintiems ar pasiūlius rengėjams išduodami su žemėlapiu. Rengėjai gali neleisti išbėgti į trasą dalyvio atsisakiusio naudoti siųstuvą. Dalyviai www.trails.lt po trasos galės įkelti savo prabėgimus „.gpx“ formatu iš laikrodžių.

Rezultatų skaičiavimas. Už kiekviename Apuoko renginyje pasiektą rezultatą dalyvis gauna taškus, apskaičiuojamus pagal specialią Vilniaus ketvirtadienių formulę, kai greičiausiai ilgiausią trasą bėgte įveikęs dalyvis gauna 100 taškų, o kiti Apuoko renginio dalyviai atitinkamai mažiau. Įveikę trasą gaus mažiausiai 20 taškų, o dalyvavę, tačiau neįveikę trasos gaus 10 taškų. Apuoko renginio ir suminiai rezultatai bus skelbiami www.vilniausketvirtadieniai.lt ir dbsportas.lt. Apuoko sprintų ir Vilniaus ketvirtadienių suminiai rezultatai skaičiuojami atskirai. Sezono nugalėtojas ir prizininkai kiekvienoje amžiaus grupėje nustatomi pagal taškų sumą, surinktą iš 9-nių 1–11 Apuoko sprintų geriausių rezultatų, ir iš 20-ies 1–28 Vilniaus ketvirtadienių geriausių rezultatų. P trasos rezultatai į suminius rezultatatus neįtraukiami.

Apdovanojimas, dovanėlės. Kiekvienos grupės, sezono nugalėtojai ir prizininkai (jei dalyvavo daugiau negu pusėje įskaitinių Apuoko renginių atitinkamai) bus apdovanojami suvenyrais. Apdovanojimas vyks paskutiniojo Apuoko renginio metu 18:15. Dalyvavę 20 ir visuose Apuoko renginiuose bus apdovanoti dovanėlėmis už dalyvavimą.

Vilniaus ketvirtadienių palapinė. Palapinėje galima palikti saugoti vertingus daiktus, saugiai padėti automobilių raktelius. Karštu oru bus geriamo vandens. Skolinami kokybiški dviračių staliukai žemėlapiams, dalinama Apuoko renginių 2023 m. planas – programėlė.

Vienkartinis plastikas. Apuoko renginiuose vienkartinis plastikas nenaudojamas, todėl dalyviai turėtų patys pasirūpinti daugkartiniais puodukais ar gertuvėmis vandeniui atsigerti.

Dalyviai, pirmą kartą 2023 metais atėję į Apuoko renginius, jei norės, gaus daugkartinį maišelį žemėlapiui. Susidėvėjęs maišelis, norintiems keičiamas nemokamai, jį grąžinant. Apuoko renginiuose maišeliai žemėlapiams neparduodami, nepaėmus pirmą kartą – nebeišduodami.

Pastabos

Orientavimosi sporto mėgėjai – Gamtos draugai, todėl miške derėtų elgtis tvarkingai, neniokoti jo, nešiukšlinti, netriukšmauti, nekūrenti laužų. Apuoko renginiuose nerūkoma. Dalyviai privalo laikytis kelių eismo ir lankymosi miške taisyklių.

Dalyviai už savo sveikatą ir saugumą Apuoko renginių metu atsako patys, už nepilnamečių sveikatą atsako jų tėvai ir treneriai.

Asmens duomenų tvarkymas. Dalyvaudami Apuoko sprintuose ir Vilniaus ketvirtadieniuose sutinkate, kad jūsų pavardė, vardas, komandos pavadinimas ir rezultatai būtų skelbiami www.vilniausketvirtadieniai.lt ir dbsportas.lt, sutinkate būti filmuojami ir fotografuojami, sutinkate kad, padaryta vaizdo medžiaga be atskiro sutikimo gali būti naudojama Apuoko sprintų ir Vilniaus ketvirtadienių viešinimo tikslais.

Informacija

Pasiūlymai ir pastabos apie Apuoko renginius priimami telefonu 865225229 ir elektroniniu paštu vilniausketvirtadieniai@gmail.com. Informacija skelbiama www.vilniausketvirtadieniai.lt. Apuoko sprintų ir Vilniaus ketvirtadienių rengėjas orientavimosi sporto klubas „Apuokas“.

Kviečiame dalyvauti!